Policjanci uratowali uwięzionego kota. Zwierzę lekkomyślnie porzucono w mieszkaniu

Policjanci z Zabrza uratowali kota. Zwierzę zostało porzucone w opuszczonym mieszkaniu. Pozostawionemu tak kotu groziła śmierć z głodu i pragnienia. Na szczęście interwencja służb nastąpiła w porę. Kot znalazł opiekę w schronisku.

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu, wspólnie ze strażakami, interweniowali w pustym mieszkaniu, gdzie od kilku dni przebywał porzucony kot.

Jak się okazuje, opiekun został wcześniej zatrzymany w celu odbycia kary więzienia, a mieszkająca z nim osoba opuściła mieszkanie po otrzymaniu nakazu eksmisji. Tym sposobem kot został sam w mieszkaniu, o czym dzielnicowych poinformował pracownik socjalny. W wyniku podjętej interwencji, zwierzę trafiło do schroniska, gdzie otrzymało odpowiednią opiekę.

Policjanci ratują także zwierzęta

Policjanci często w swojej służbie podejmują interwencje związane z pomocą i ratowaniem zwierząt. Niejednokrotnie pod opiekę mundurowych trafiają porzucone lub zagubione psy i koty. Przykładem może być mająca miejsce kilka dni temu interwencja w jednym z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. O sprawie poinformowała zabrzańska policja.

Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują także zwierzęta. Mundurowi również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, bez wahania niosąc pomoc zwierzętom. W dotarciu do zwierzaków, które potrzebują pomocy, bardzo ważna jest współpraca mieszkańców ze służbami.

Nie bądźmy obojętni

Policjanci apelują, aby nie być obojętnym na los zwierząt. Widząc błąkające się zwierzę, które mogło zostać porzucone przez opiekuna lub też mając wiedzę, że właściciel w sposób nieodpowiedni sprawuje opiekę nad swoim czworonogiem – reagujmy i alarmujmy odpowiednie służby. Jeśli zwierzę stwarza zagrożenie, również bez wahania należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Jeśli z kolei w danym miejscu napotykamy wałęsające się bezpańskie psy, a nie ma realnego zagrożenia życia lub zdrowia, można o takiej sytuacji powiadomić policjantów, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub skontaktować się z dzielnicowym.