Nowość w Parku Śląskim. Ogród Japoński. Lepszy niż Ogród Botaniczny w Zabrzu?

Ogród Japoński to nowa atrakcja Parku Śląskiego w Chorzowie. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. To idealne miejsce do wyciszenia się (choć pewnie nie w pierwszych dniach od otwarcia). Zobaczcie zdjęcia Ogrodu Japońskiego i wideo.

Ogród Japoński w Parku Śląskim już oficjalnie ukończony. 12 lipca inwestycja została otwarta.

Ogród Japoński w Parku Śląskim. Jak dojechać i dojść?

Ogród położony jest w Parku Śląskim pomiędzy Halą Wystaw „Kapelusz” a Rosarium. Główną osnowę kompozycji stanowi rozbudowany układ wodny, składający się z dwupoziomowego zbiornika wodnego, strumienia oraz wodospadu. Całość systemu zaprojektowano z wykorzystaniem istniejącego ukształtowania terenu. Przy użyciu granitowych bloków wodę skierowano w dół, tworząc urokliwy wodospad.

Zaprojektowano go w stylu Tsukiyama, który łączy przyrodę i działania człowieka w asymetryczny, przepiękny i kontemplacyjny obraz. Roślinność jest zróżnicowana, tematyczna. Pod drzewami nasadzone zostały rododendrony, azalie, paprocie, trawy oraz funkie.

Korekty florystyczne, których dokonano w czasie modernizacji ogrodu pozwoliły na wyróżnienie charakterystycznych roślin, które można spotkać w Japonii. Różaneczniki, hortensje, kalie, magnolie Soulangeana, jodły koreańskie, krzewy pierisa, jałowców oraz irgi błyszczącej to tylko część flory, którą mogą podziwiać zwiedzający.

Naprzeciw wodnej kaskady znajduje się nienaruszone przez ponad 50 lat przepiękne, nieregularne i majestatyczne drzewo wiśniowe.

Ogród Japoński, Park Śląski. Godziny otwarcia

Ogród jest czynny codziennie, w godzinach 8.00-23.00

Ogród Japoński w Parku Śląskim. Cennik

Wstęp do Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim w Chorzowie jest wolny.

Ogród Japoński Chorzów. Co warto zobaczyć?

Całość można podziwiać z przeszklonego tarasu widokowego. W jego pobliżu znajduje się ogród Zen, w tym miejscu można zobaczyć nieregularne głazy i roślinność, które są otoczone odnowionymi murami. W strefie placu i głównego wejścia na teren ogrodu, możemy zobaczyć jodły koreańskie, głogi pośrednie, magnolię gwiaździstą oraz odpowiednie gatunki bambusów.

Po gruntownej modernizacji, która trwała 1,5 roku, Ogród Japoński zajmuje powierzchnię 12,5 tysiąca metrów kwadratowych. W sumie inwestycja kosztowała 14,2 mln zł.

- W przebudowie Parku Śląskiego, kluczowe są inwestycje, które finalnie będą służyły mieszkańcom. Ogród Japoński bez wątpienia będzie jedną z wizytówek Zielonych Płuc Śląska. Jest on iście bajkowy, nie mam przy tym wątpliwości, że szybko stanie się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez spacerowiczów - komentuje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim. WIDEO

Ogród Japoński prezentuje się wspaniale! Zobacz naszą galerię zdjęć.

Więcej informacji z Chorzowa znajdziesz na www.chorzowski.pl