Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21

Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Adam Majewski powołał 23 piłkarzy na październikowe dwa mecze eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy (czyli U-21). W tym gronie znaleźli się piłkarze śląskich klubów.

Reprezentacja Polski U-21 11 października o 19:00 zagra z Kosowem U-21, a 15 października o 17:00 podejmie Niemcy U-21. Wśród powołanych zawodników znaleźli się Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze i Arkadiusz Pyrka z Piasta Gliwice.

Wychowany w Górniku Zabrze Kamil Lukoszek w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy ma na swoim koncie 9 meczów (7 w "11"), średnią ~60 minut/mecz i 1 gola, którego zdobył w ostatnim meczu w ramach Derbów Polski zremisowanych na Łazienkowskiej 1:1.

Sprowadzony w 2020 r. ze Znicza Pruszków do Gliwic Arkadiusz Pyrka jest już 12-krotnym reprezentantem Polski do lat 21. Pierwszy raz w niej zagrał we wrześniu 2022 r. i od tego momentu jest stałym punktem kadry Adama Majewskiego. W tej kampanii radomski pomocnik rozegrał 10 meczów (wszystkie w pierwszym składzie) od pierwszej do ostatniej minuty i dołożył 28 lipca gola w wygranym 2:0 starciu ze Śląskiem Wrocław.

Poza nimi powołanie otrzymał także Ariel Mosór z Rakowa Częstochowa.

Mistrzostwa Europy U-21 odbędą się na Słowacji w dniach 12-29 czerwca 2025 r. Po 8 meczach (na 10) Biało-Czerwoni zajmują 2. miejsce w eliminacyjnej grupie D z dorobkiem 18 punktów, tracąc 4 oczka do Niemiec U-21. Trzy najlepsze drużyny z 2. miejsc awansują na EURO, a pozostałych 6 zagra w play-offach. Polska U-21 jest 4. najlepszą, brakuje jej punktu do Francji U-21. Trofeum broni Anglia U-21, która w 2023 r. pokonała Hiszpanię U-21 1:0.

W 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy 5 października o 17:30 Górnik Zabrze podejmie KGHM Zagłębie Lubin.

Legia gornik prof

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze remisuje na Łazienkowskiej z Legią Warszawa w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Autor: Wojciech Sontowski

29/09/2024

Legia gornik zapowiedz prof

Zapowiedź meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Przed nami Derby Polski!

28/09/2024

Gornik radomiak prof

Górnik Zabrze po dogrywce uległ Radomiakowi Radom i nie zagra dalej w Pucharze Polski