Jak Przewodniczący Rady Miejskiej walczy z rakiem

Zrzut ekranu 2012 03 6 o 13 27 27

Lubi chińszczyznę, literaturę Tolkiena i górskie wycieczki. Kiedy był małych chłopcem bał się burzy i psów, marzył o zostaniu kosmonautą lub kolejarzem. Jak sam mówi w kosmos nie poleciał ponieważ ubiegł go Mirosław Hermaszewski.

Z dzieciństwa pozostała z pewnością pasja do transportu szynowego.
 Zbigniew Wygoda, dzisiaj Przewodniczący Rady Miejskiej w 2010 roku był jednym z organizatorów referendum za odwołaniem władz miasta. Przyczynkiem do tej akcji była decyzja Prezydenta o zastąpieniu gliwickich tramwajów autobusami. 



Jest doktorem nauk medycznych, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych w Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, specjalistą onkologiem i specjalistą medycyny nuklearnej. Adiunktem, współtwórcą i kierownikiem Samodzielnej Pracowni Cyklotronu i Produkcji Radioizotopów w Centrum Onkologii. Jest to "bunkier", który w swoim wnętrzu kryje m.in. 4 kilogramy złota i 200 kg miedzi służące do wytwarzania silnego pola elektromagnetycznego. Przy zastosowaniu cyklotronu można otrzymywać cząsteczki o dużych energiach stosowane do diagnozowania i likwidowania komórek nowotworowych. Jest to drugie w Polsce i jedno z niewielu takich urządzeń w Europie. Utworzył także pracownię PET CT wykorzystywaną przede wszystkim do badania guzów płuc, mózgu oraz raka prostaty.



Choć w przeszłości był związany z PiS, z listy tego ugrupowania próbował bez sukcesu dostać się do Sejmu, a radni których chciał odwołać w większości należeli do Platformy Obywatelskiej to działacze partii postanowili, że będzie on kandydatem PO na Prezydenta Gliwic. Prezydentem nie został, został Przewodniczącym Rady. Na kandydowanie do Sejmu się nie zdecydował. Czy to koniec czy dopiero początek politycznej kariery Zbigniewa Wygody? Na pewno wkrótce się dowiemy.

Zdjęcie pobrane z profilu Zbigniewa Wygody na Facebooku.