Górnik Zabrze remisuje na Łazienkowskiej z Legią Warszawa w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Przez wiele lat mecze Górnika Zabrze i Legii Warszawa, czyli Derby Polski, decydowały o losach Mistrzostwa Polski. W tym sezonie jednak Legia gra naprawdę średnio, trener Goncalo Feio krytykowany jest na każdym kroku. Lech Poznań idzie jak burza, a Wojskowi już we wrześniu realnie oddalają się od pierwszego miejsca.

Legia gornik prof

W porównaniu do pucharowej wpadki z Radomiakiem Radom (0:1 w Zabrzu po dogrywce) w pierwszym składzie wyszło czterech tych samych piłkarzy - Kryspin Szcześniak, Patrik Hellebrand, Kamil Lukoszek oraz Luka Zahovič.

W 8. minucie rzut wolny bił Erik Janža, a piłka odbiła się od ręki Luquinhasa. Sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Lukoszek, trafiając w bieżącej kampanii po raz 1. i w Ekstraklasie po raz 4.

W 18. minucie Maximilian Oyedele uruchomił Ryōyę Morishitę, ale ten przyjął trochę za mocno i zanim cokolwiek złego się stało piłkę w swoich rękach dzierżył Michał Szromnik. W 23. minucie minimalnie koło słupka zza pola karnego uderzył Rúben Vinagre. W 24. minucie Taofeek Ismaheel sprytnie zacentrował po ziemi do Damiana Rasaka, jednak jego próba trafiła do rąk Kacpra Tobiasza. W 27. minucie strzał Kacpra Chodyny z rzutu wolnego przeleciał wysoko nad poprzeczką bramki zabrzan. W 35. minucie z rzutu rożnego z kolei dośrodkował Vinagre wprost na głowę Radovana Pankova, a Serb strzelił nie do obrony dla Szromnika po raz 1. w tym sezonie i 3. ogółem.

W 41. minucie mieliśmy powtórkę tej akcji, tylko że wykańczający tym razem Tomáš Pekhart trafił wprost w Szromnika. W 43. minucie mieliśmy ping-pong w polu karnym Górnika, lecz strzał Bartosza Kapustki (po rykoszecie) przeleciał wysoko nad bramką zabrzan.

W 66. minucie rezerwowy Yōsuke Furukawa znalazł w środku Janžę, lecz zanim Słoweniec oddał strzał, przypałętał się do niego Chodyna, w efekcie uderzenie wyszło źle i zostało wybite przez Steve'a Kapuadiego. W 67. minucie Górnik z rzutu wolnego dośrodkował piłkę dochodzącą, ale nikt porządnie tego nie wykończył i ta w efekcie poleciała za boisko. W 76. minucie po rzucie rożnym Lukas Podolski fatalnie skiksował, a akcję finalizował Furukawa bardzo niecelnie. W 79. minucie Niemiec także uderzył niecelnie po krótkiej, indywidualnej akcji. W 81. minucie Vinagre zagrał w polu karnym do rezerwowego Wojciecha Urbańskiego, jednak młody piłkarz z Limanowej trafił wprost w Szromnika. W 87. minucie z odległości kropnął były piłkarz Sportingu CP, mimo to na posterunku i tym razem był golkiper Górnika.

Bilans śląskich drużyn z Legią Warszawa: (1-1-0)

• Legia - Piast Gliwice 1:2 w 3. kolejce;
  • Legia - Górnik Zabrze 1:1 w 10. kolejce.

W 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy 5 października o 17:30 Górnik Zabrze podejmie KGHM Zagłębie Lubin.

Legia gornik zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Zapowiedź meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Przed nami Derby Polski!

Autor: Wojciech Sontowski

28/09/2024

Gornik radomiak prof

Górnik Zabrze po dogrywce uległ Radomiakowi Radom i nie zagra dalej w Pucharze Polski