Górnik Zabrze przegrał w Lublinie z Motorem w PKO BP Ekstraklasie

Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Motorem Lublin 0:1 po golu Christophera Simona i ma serię trzech meczów bez punktów w PKO BP Ekstraklasie.

Motor gornik prof

W porównaniu do meczu z Lechią Gdańsk (2:3) w pierwszym składzie nie wyszedł Manu Sánchez, a od początku pojawił się debiutujący w wyjściowej jedenastce Kryspin Szcześniak.

W 7. minucie groźną główką popisał się po wrzutce z prawej strony Christophera Simona Samuel Mráz, ale skończyło się na słupku. 9 minut później Luka Zahovič z najbliższej odległości zmarnował dobrą akcję indywidualną Taofeeka Ismaheela. W 29. minucie beznadziejne skiksował Simon, wykładając piłkę tuż przed bramkarza Lukasowi Podolskiemu, który strzelił wprost w Ivana Brkicia. W 34. minucie Niemiec nie dobiegł do piłki po długim podaniu-wrzutce Erika Janžy. W 40. minucie po rzucie rożnym najpierw Simon podał instynktownie do Mbaye N'Diaye, a ten przewrotką nie trafił w ogóle w futbolówkę, w efekcie zderzył się z Michałem Szromnikiem. Tuż przed przerwą Zahovič nad bramką sfinalizował centrę Poldiego.

Po przerwie Mráz głową uderzył w Szromnika po wrzutce N'Diaye. W 49. minucie Filip Wójcik podał do Simona, a Senegalczyk po ziemi z lini pola karnego pokonał Szromnika, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie i - spoiler - strzelając jedynego gola w tym meczu. Ani akcja, ani strzał nic specjalnego, ale przynajmniej skutecznie. Pierwszy gol w Ekstraklasie Christophera.

W 51. minucie Mráz znów obił słupek Szromnika po podaniu od mającego na plecach całe Zabrze N'Diaye'a. W 64. minucie po centrze z rzutu wolnego Janžy nieczysto w piłkę trafił Patrik Hellebrand i problemu z nią nie miał Brkić. W 71. minucie Podolski uderzył mocno, ale nad bramką golkipera Motoru. Jedenaście minut później pecha miał główkujący N'Diaye, którego próbę chyba instynktownie wyblokował Szromnik. Jeszcze w doliczonym czasie gry uderzał zza szesnastki rezerwowy Mathieu Scalet, ale to tylko do statystyk. Pierwsze zwycięstwo Motoru u siebie i trzecia porażka z rzędu Górnika Zabrze.

Gole: 49' Christopher Simon

Bilans Motoru Lublin ze śląskimi drużynami:

W 9. kolejce 21 września o 20:15 w Zabrzu czeka nas mecz zgody, gdy na Górnik przyjedzie GKS Katowice.

Motor gornik zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Zapowiedź meczu Motoru z Górnikiem. Motor Lublin sprawdzi, czy przerwa na reprezentację skonsolidowała Górnika Zabrze.

Autor: Wojciech Sontowski