Górnik Zabrze po dogrywce uległ Radomiakowi Radom i nie zagra dalej w Pucharze Polski

Górnik Zabrze niestety przegrał u siebie 0:1 z Radomiakiem Radom i odpadł z dalszej gry o Puchar Polski już na etapie I rundy.

Gornik radomiak prof

W porównaniu do meczu z GKS Katowice (3:0) w ramach Śląskiego Klasyka w pierwszym składzie Górnika wyszli jedynie Kryspin Szcześniak, Kamil Lukoszek, Patrik Hellebrand oraz Luka Zahovič.

W 5. minucie Zié Ouattara dośrodkował do Leândro, jednak on główkował niecelnie. W 7. minucie po przerzucie krótkim dryblingiem wykazał się Yōsuke Furukawa, ale strzał po rykoszecie poleciał daleko od bramki Macieja Kikolskiego. W 11. minucie w dobrej sytuacji był Lukáš Ambros po podaniu Pawła Olkowskiego, jego uderzenie wyłapał golkiper Radomiaka. Po drugiej stronie boiska efektownie kropnął Luizão, zmuszając do wyciągnięcia się jak struna Filipa Majchrowicza. W 26. minucie Olkowski sfinalizował swój krótki rajd w ręce Kikolskiego.

W 56. minucie zza pola karnego strzelił Hellebrand, ale Kikolski sparował piłkę do boku. Po rzucie rożnym uderzył z bliska Norbert Wojtuszek, lecz Michał Kaput wybił uderzenie z linii bramkowej. W 59. minucie tylko za słabo uderzona piłka uratowała Luizão od pokonania Majchrowicza. W doliczonym czasie gry po błędach defensorów z Zabrza gola strzelił rezerwowy Rafał Wolski, ale jeden z jego kolegów był na kilkumetrowym spalonym i sędzia bramki nie uznał. Po stronie Trójkolorowych trafił po podaniu Wojtuszka Amros, jednak Kamil również wyszedł przed linię obrony. Oznaczało to dogrywkę.

W dogrywce Wolski wykiwał kilku obrońców Górnika i wyłożył na 11. metr piłkę rezerwowemu Roberto Alvesowi, a ten zdobył złotego gola, a zarazem pierwszego w tym sezonie.

W 111. minucie wyrównał rezerwowy Lukas Podolski po uruchomieniu przez rezerwowego Josemę, ale...zgadnijcie co. I ja wiem, że kibice Górnika twierdzą, że Marcin Kochanek okradł ich z gola, ale na przybliżeniu widać, że Poldi wystaje nie tylko łokciem, ale i milimetrowym kawałkiem biodra, a ta część ciała już ma możliwość do spalenia.

W ostatniej akcji meczu rezerwowy Taofeek Ismaheel strzelił minimalnie ponad bramką Radomiaka. W 1/8 finału grają goście z północnej Małopolski.

Bilans śląskich drużyn z Radomiakiem Radom: (1-1-1)

• GKS Katowice - Radomiak 1:2 w 1. kolejce;
  • Radomiak - Górnik Zabrze 1:2 w 4. kolejce;
  • Górnik - Radomiak 0:1 pd. w I rundzie Pucharu Polski.

W 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy 28 września o 20:15 Górnik Zabrze pojedzie na drugi z rzędu ważny mecz ligowy - Derby Polski na Legię Warszawa.

***

W innym meczu I rundy Pucharu Polski Piast Gliwice pokonał po rzutach karnych na wyjeździe 3:3 Hutnika Kraków, a Ruch Chorzów wygrał w Nowym Targu z Podhalem 2:0. Zagrały już swoje mecze wszystkie drużyny ze Śląska, co oznacza, że w 1/8 finału zobaczymy:

• Ruch Chorzów;
  • GKS Katowice;
  • Piasta Gliwice.

W I rundzie odpadły:

W rundzie wstępnej odpadło Zagłębie Sosnowiec.

Gks gornik

Górnik Zabrze kontra GKS Katowice. Takiego meczu nie było od lat. Śląski klasyk już 21 września